Menu

HELSINGE FODBOLD 100 ÅR

I 1919 blev Helsinge fodbold eller rettere HIF Helsinge Idræts foreningen dannet til formål at alle børn og unge kunne have et sted at dyrke deres sport.

 

LÆS OM DEN STORE DAG HER

SE FOTOS HER
OPTOG
KAMP
FEST

 

Vi har lavet en bog om Helsinge fodbold gennem 100 år og denne kan købes i Sportigan Helsinge til 100kr. stk. 

 

NYHED 02. marts kl. 16:18
Helsinge Fodbold og Realskolen i talent samarbejde
NYHED
01. marts kl. 14:10 Så er der igen "Specifik Fredag"
NYHED
01. marts kl. 13:20 Nyt fra DBU Sjællands formand
NYHED
01. marts kl. 08:38 Nu kan du blive testet for Covid19 inden træningen
NYHED
25. februar kl. 21:34 Nyt fra DBU

NÆSTE KAMP SERIE 1Serie 1 • Pulje 1

Ude mod
B. 1973, Herlev
20. mar
Kl. 15.30
Elverroad Kunstgræs
Serie 1 - Pulje 1

NÆSTE KAMP SERIE 3Serie 3 • Pulje 1

Ude mod
Snekkersten IF
4. apr
Kl. 14.00
Snekkersten Idrætscenter
Serie 3 - Pulje 1
KAMP PROGRAM
Marts 2021
6.
lørdag
11.00
Helsinge Fodbold 1
Spillet
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 2 (09) 8v8 • Pulje 3
Helsinge Stadion Kunstgræs
Holbæk B&I 3
Helsinge Stadion Kunstgræs
6.
lørdag
11.00
Helsingør IF Fodbold 2
Spillet
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 3 (09) 8v8 • Pulje 3
Helsingør Idrætspark
Helsinge Fodbold 2
Helsingør Idrætspark
7.
søndag
10.00
Helsinge Fodbold 2
Spillet
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 3 (10) 8v8 • Pulje 4
Helsinge Stadion Kunstgræs
Farum BK 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
7.
søndag
11.00
Helsinge Fodbold 3
Spillet
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 4 (09) 8v8 • Pulje 4
Helsinge Stadion Kunstgræs
Jyllinge FC 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
13.
lørdag
10.00
Allerød Fodbold Klub 2
Spillet
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 2 (09) 8v8 • Pulje 3
Allerød Idrætspark Kunstgræs
Helsinge Fodbold 1
Allerød Idrætspark Kunstgræs
13.
lørdag
12.00
Ålholm IF
Spillet
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 3 (10) 8v8 • Pulje 4
Hillerød Stadion Kunstgræs
Helsinge Fodbold 2
Hillerød Stadion Kunstgræs
14.
søndag
09.00
Hareskov IF
-
Herrer
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 drenge 3 • Pulje 2
Værløse Stadion Kunstgræs
Helsinge Fodbold
Værløse Stadion Kunstgræs
20.
lørdag
10.00
Helsinge Fodbold 1
Spillet
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 2 (09) 8v8 • Pulje 3
Helsinge Stadion Kunstgræs
Hareskov IF 1
Helsinge Stadion Kunstgræs
20.
lørdag
11.00
Helsinge Fodbold
-
Herrer
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 drenge 3 • Pulje 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Melby-Liseleje IF
Helsinge Stadion Kunstgræs
20.
lørdag
11.00
Helsinge Fodbold 1
Spillet
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 1 (10) 8v8 • Pulje 3
Helsinge Stadion Kunstgræs
B. 1973, Herlev 1
Helsinge Stadion Kunstgræs
20.
lørdag
15.30
B. 1973, Herlev
UDS
Herrer
Senior
Serie 1 • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
Helsinge Fodbold
Elverroad Kunstgræs
21.
søndag
10.00
Helsinge Fodbold 2
Spillet
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 3 (09) 8v8 • Pulje 3
Helsinge Stadion Kunstgræs
Gilleleje FK
Helsinge Stadion Kunstgræs
21.
søndag
11.00
Helsinge Fodbold 2
Spillet
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 3 (10) 8v8 • Pulje 4
Helsinge Stadion Kunstgræs
Slangerup & Omegn IF 1
Helsinge Stadion Kunstgræs
21.
søndag
12.15
Helsinge Fodbold
Spillet
Herrer
U17
Træningskamp U17 Drenge Mester • Pulje 1
Helsinge Stadion Kunstgræs
Brønshøj Boldklub
Helsinge Stadion Kunstgræs
21.
søndag
12.15
Helsinge Fodbold
Spillet
Herrer
U17
Træningskamp U17 Drenge Mester • Pulje 1
Helsinge Stadion
Hvidovre Idrætsforening
Helsinge Stadion
21.
søndag
13.00
Frem Hellebæk 2
Spillet
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 4 (09) 8v8 • Pulje 4
Pedella Park Kunstgræs
Helsinge Fodbold 3
Pedella Park Kunstgræs
23.
tirsdag
20.00
Helsinge Fodbold
-
Herrer
M+40
Veteran-LP • Pulje 1
Helsinge Stadion Kunstgræs
Hundested IK
Helsinge Stadion Kunstgræs
27.
lørdag
10.00
Melby-Liseleje IF 1
Spillet
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 1 (10) 8v8 • Pulje 3
Hundested Stadion Kunstgræs
Helsinge Fodbold 1
Hundested Stadion Kunstgræs
27.
lørdag
10.00
Frem Hellebæk 1
Spillet
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 3 (10) 8v8 • Pulje 4
Pedella Park Kunstgræs
Helsinge Fodbold 2
Pedella Park Kunstgræs
27.
lørdag
10.45
Svogerslev BK
Spillet
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 2 (09) 8v8 • Pulje 3
Svogerslev Idrætspark
Helsinge Fodbold 1
Svogerslev Idrætspark
27.
lørdag
12.15
Helsinge Fodbold
-
Herrer
Senior
Serie 1 • Pulje 1
Helsinge Stadion Kunstgræs
Værløse
Helsinge Stadion Kunstgræs
28.
søndag
10.00
Fredensborg BI 1
Spillet
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 3 (09) 8v8 • Pulje 3
Fredensborg Stadion
Helsinge Fodbold 2
Fredensborg Stadion
April 2021
1.
torsdag
11.00
Ølstykke FC
-
Herrer
Senior
Serie 1 • Pulje 1
Ølstykke Stadion
Helsinge Fodbold
Ølstykke Stadion
3.
lørdag
11.00
Helsinge Fodbold
-
Herrer
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 drenge 3 • Pulje 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Frederiksværk Fodbold Klub
Helsinge Stadion Kunstgræs
4.
søndag
14.00
Snekkersten IF
-
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 1
Snekkersten Idrætscenter
Helsinge Fodbold
Snekkersten Idrætscenter