Menu

HELSINGE FODBOLD 100 ÅR

I 1919 blev Helsinge fodbold eller rettere HIF Helsinge Idræts foreningen dannet til formål at alle børn og unge kunne have et sted at dyrke deres sport.

 

LÆS OM DEN STORE DAG HER

SE FOTOS HER
OPTOG
KAMP
FEST

 

Vi har lavet en bog om Helsinge fodbold gennem 100 år og denne kan købes i Sportigan Helsinge til 100kr. stk. 

 

NYHED 10. november kl. 18:22
Grand Super Veteran 55+ vinder rækken!
NYHED
09. november kl. 08:37 COVID-19: Generalforsamling 2020 udsættes
NYHED
28. oktober kl. 10:40 Nyt fra Helsinge U12
NYHED
27. oktober kl. 12:58 Lige ved og næsten for Helsinge Fodbold
NYHED
27. oktober kl. 09:22 Som følge af Covid 19 udsættes kampe

NÆSTE KAMP SERIE 1Serie 1 • Pulje 1

Hjemme mod
Ballerup BK
6. mar
Kl. 11.30
Helsinge Stadion
Serie 1 - Pulje 1

NÆSTE KAMP SERIE 3Serie 3 • Pulje 1

Ude mod
Snekkersten IF
4. apr
Kl. 14.00
Snekkersten Idrætscenter
Serie 3 - Pulje 1
KAMP PROGRAM
November 2020
28.
lørdag
11.00
Helsinge Fodbold 1
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 2 (09) 8v8 • Pulje 3
Helsinge Stadion Kunstgræs
Farum BK 1
Helsinge Stadion Kunstgræs
28.
lørdag
11.00
Helsinge Fodbold 3
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 4 (09) 8v8 • Pulje 4
Helsinge Stadion Kunstgræs
Lynge-Uggeløse IF 1
Helsinge Stadion Kunstgræs
28.
lørdag
12.00
Hillerød Fodbold
Herrer
U14
VinterBOLD U-14 drenge 3 • Pulje 1
Hillerød Stadion Kunstgræs
Helsinge Fodbold
Hillerød Stadion Kunstgræs
28.
lørdag
16.00
Hillerød Fodbold
Herrer
U16
VinterBOLD U-16 drenge 3-4 • Pulje 1
Hillerød Stadion Kunstgræs
Helsinge Fodbold
Hillerød Stadion Kunstgræs
29.
søndag
10.00
Farum BK
Herrer
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 drenge 3 • Pulje 2
Stavnsholt
Helsinge Fodbold
Stavnsholt
29.
søndag
10.00
Allerød Fodbold Klub 1
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 1 (10) 8v8 • Pulje 3
Allerød Idrætspark Kunstgræs
Helsinge Fodbold 1
Allerød Idrætspark Kunstgræs
29.
søndag
12.15
Helsinge Fodbold
Kvinder
U16
VinterBOLD U-16 piger 1-2 • Pulje 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Fredensborg BI
Helsinge Stadion Kunstgræs
29.
søndag
14.00
Helsinge Fodbold
Herrer
U17
Træningskamp U17 Drenge Mester • Pulje 1
Helsinge Stadion Kunstgræs
Brønshøj Boldklub
Helsinge Stadion Kunstgræs
29.
søndag
16.00
Helsinge Fodbold
Herrer
U16
VinterBOLD U-16 drenge 1-2 • Pulje 1
Helsinge Stadion Kunstgræs
Farum BK
Helsinge Stadion Kunstgræs
December 2020
5.
lørdag
10.00
Helsinge Fodbold
Herrer
U11
Træningskamp U11 - Drenge • Pulje 1
Helsinge Stadion Kunstgræs
Helsinge Fodbold
Helsinge Stadion Kunstgræs
5.
lørdag
12.00
Humlebæk BK 1
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 3 (09) 8v8 • Pulje 3
Humlebæk Stadion
Helsinge Fodbold 2
Humlebæk Stadion
5.
lørdag
14.00
Helsinge Fodbold
Herrer
U17
VinterBold U17 Drenge Mester • Pulje 1
Helsinge Stadion Kunstgræs
FC Holte
Helsinge Stadion Kunstgræs
6.
søndag
10.00
FC Hornsherred 1
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (11) 5v5 • Pulje 9
Skibby Stadion Kunstgræs
Helsinge Fodbold 2
Skibby Stadion Kunstgræs
6.
søndag
10.00
Helsinge Fodbold 3
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 3 (11) 5v5 • Pulje 7
Helsinge Stadion
Værløse BK 2
Helsinge Stadion
6.
søndag
10.00
Virum-Sorgenfri BK 2
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 4 (11) 5v5 • Pulje 2
Birkerød Stadion
K2B
Helsinge Fodbold 1
Birkerød Stadion
K2B
6.
søndag
10.20
Nivå-Kokkedal FK 1
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (11) 5v5 • Pulje 9
Skibby Stadion Kunstgræs
Helsinge Fodbold 2
Skibby Stadion Kunstgræs
6.
søndag
10.20
Helsinge Fodbold 3
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 3 (11) 5v5 • Pulje 7
Helsinge Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub 2
Helsinge Stadion
6.
søndag
10.20
Greve Fodbold 6
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 4 (11) 5v5 • Pulje 2
Birkerød Stadion
K2B
Helsinge Fodbold 1
Birkerød Stadion
K2B
6.
søndag
10.40
Helsinge Fodbold 2
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (11) 5v5 • Pulje 9
Skibby Stadion Kunstgræs
LSF 1
Skibby Stadion Kunstgræs
6.
søndag
10.40
Hundested IK
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 3 (11) 5v5 • Pulje 7
Helsinge Stadion
Helsinge Fodbold 3
Helsinge Stadion
6.
søndag
10.40
Helsinge Fodbold 1
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 4 (11) 5v5 • Pulje 2
Birkerød Stadion
IF Skjold Birkerød 3
Birkerød Stadion
6.
søndag
11.20
Dragør BK (1)
Herrer
U13
Indendørs U13 drenge (08) håndboldmål C • Pulje 1
Bjørnehøjhallen
Helsinge Fodbold
Bjørnehøjhallen
6.
søndag
11.40
Helsinge Fodbold
Herrer
U13
Indendørs U13 drenge (08) håndboldmål C • Pulje 1
Bjørnehøjhallen
VTF (Vejby/Tisvilde)
Bjørnehøjhallen
6.
søndag
12.00
Jyllinge FC
Herrer
U13
Indendørs U13 drenge (08) håndboldmål C • Pulje 1
Bjørnehøjhallen
Helsinge Fodbold
Bjørnehøjhallen
6.
søndag
12.15
Helsinge Fodbold
Herrer
U17
VinterBOLD U-17 Drenge 3-4 • Pulje 1
Helsinge Stadion Kunstgræs
Lynge-Uggeløse IF
Helsinge Stadion Kunstgræs
6.
søndag
12.20
Helsinge Fodbold
Herrer
U13
Indendørs U13 drenge (08) håndboldmål C • Pulje 1
Bjørnehøjhallen
Værløse BK
Bjørnehøjhallen
7.
mandag
23.59
Jyllinge FC 1
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 2 (09) 8v8 • Pulje 3
Spraglehøj Idrætsanlæg
Helsinge Fodbold 1
Spraglehøj Idrætsanlæg
11.
fredag
17.30
Brødeskov IF 1
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 4 (09) 8v8 • Pulje 4
Brødeskov Stadion Kunst
Helsinge Fodbold 3
Brødeskov Stadion Kunst
12.
lørdag
11.00
Helsinge Fodbold
Herrer
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 drenge 3 • Pulje 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Frederiksværk Fodbold Klub
Helsinge Stadion Kunstgræs
12.
lørdag
11.00
Helsinge Fodbold 2
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 3 (10) 8v8 • Pulje 4
Helsinge Stadion Kunstgræs
Gilleleje FK 1
Helsinge Stadion Kunstgræs
12.
lørdag
12.00
Brødeskov IF
Herrer
U16
VinterBOLD U-16 drenge 1-2 • Pulje 1
Brødeskov Stadion Kunst
Helsinge Fodbold
Brødeskov Stadion Kunst
12.
lørdag
12.00
HIK (2)
Kvinder
U16
VinterBOLD U-16 piger 1-2 • Pulje 2
Gentofte Sportspark Opv. kunst
Vestamager Idrætsanlæg Kunst
Helsinge Fodbold
Gentofte Sportspark Opv. kunst
Vestamager Idrætsanlæg Kunst
12.
lørdag
12.15
Helsinge Fodbold
Herrer
U14
VinterBOLD U-14 drenge 3 • Pulje 1
Helsinge Stadion Kunstgræs
Gilleleje FK
Helsinge Stadion Kunstgræs
12.
lørdag
13.30
Espergærde IF
Herrer
U16
VinterBOLD U-16 drenge 3-4 • Pulje 1
Mørdrup Idrætsanlæg
Helsinge Fodbold
Mørdrup Idrætsanlæg
13.
søndag
11.00
Helsinge Fodbold 2
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 3 (09) 8v8 • Pulje 3
Helsinge Stadion Kunstgræs
Espergærde IF 3
Helsinge Stadion Kunstgræs
13.
søndag
11.00
Helsinge Fodbold 1
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 1 (10) 8v8 • Pulje 3
Helsinge Stadion Kunstgræs
Roskilde Boldklub 1
Helsinge Stadion Kunstgræs