Menu

U13 Drenge - årg. 2010

Velkommen til u13 (årgang 2010) drenge i Helsinge Fodbold.

 

Vi starter 8. august

og træner mandag og onsdag 17.00 -18.30 på bane 6

 

Vi er 28 træningsparate drenge på holdet som elsker at spille fodbold, vi har tilmeldt 2x 8 mands hold.

Træneren fortæller:

På årgangen har vi en filosofi, at det skal være sjovt at gå til fodbold, og derfor foregå næsten alt træning med fed,
vi har øje for den individuelle spiller, og fokus på at udvikle lige præcis, hvor den enkelte spiller er i hans udvikling.

Hvis du lyst til at starte på holdet, så kontakt cheftræner Morten Klitgaard på 22770879 


 

Med sportslige hilsner

 

Trænerteamet.

KampprogramU13 Drenge 8-mands 2 (10) Efterår • Pulje 1

August 2022

Frem Hellebæk
2 - 2
Ude
Nordkysthallen

Helsinge Fodbold

Nivå-Kokkedal FK
27. aug
Kl. 13.00
Ude
Karsemosegård

Helsinge Fodbold
September 2022

Helsinge Fodbold
2. sep
Kl. 18.30
Hjemme
Helsinge Stadion

Espergærde IF

Brødeskov IF
7. sep
Kl. 18.30
Ude
Brødeskov Stadion

Helsinge Fodbold

Helsinge Fodbold
16. sep
Kl. 18.15
Hjemme
Helsinge Stadion

Humlebæk BK

Hillerød Fodbold
21. sep
Kl. 17.45
Ude
Hillerød Stadion

Helsinge Fodbold

Helsinge Fodbold
30. sep
Kl. 17.30
Hjemme
Helsinge Stadion

Helsingør IF Fodbold
Oktober 2022

FC Rudersdal
9. okt
Kl. 10.00
Ude
Rundforbi Stadion

Helsinge Fodbold

KampprogramU13 Drenge 8-mands 3 (10) Efterår • Pulje 1

August 2022

Gilleleje FK
6 - 0
Ude
Nellerupgård Stadion

Helsinge Fodbold

Helsinge Fodbold
19. aug
Kl. 17.30
Hjemme
Helsinge Stadion

Ålholm IF

FC Hornsherred
24. aug
Kl. 18.30
Ude
Møllegårdhallen

Helsinge Fodbold
September 2022

Helsinge Fodbold
4. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Helsinge Stadion

Store Lyngby IF

Helsinge Fodbold
9. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Helsinge Stadion

Jyllinge FC

Slangerup & Omegn IF
18. sep
Kl. 11.00
Ude
Slangerup Stadion

Helsinge Fodbold

Helsinge Fodbold
23. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Helsinge Stadion

Melby-Liseleje IF
Oktober 2022

Ølstykke FC
1. okt
Kl. 12.15
Ude
Ølstykke Stadion Kunstgræs

Helsinge Fodbold

Helsinge Fodbold
7. okt
Kl. 17.30
Hjemme
Helsinge Stadion

FFB

StillingU13 Drenge 8-mands 2 (10) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Hillerød Fodbold 1 1 0 0 3
2 Brødeskov IF 1 1 0 0 3
3 Espergærde IF 1 1 0 0 3
4 Nivå-Kokkedal FK 1 1 0 0 3
5 Helsinge Fodbold 1 0 1 0 1
6 Frem Hellebæk 2 0 1 1 1
7 FC Rudersdal 1 0 0 1 0
8 Helsingør IF Fodbold 1 0 0 1 0
9 Humlebæk BK 1 0 0 1 0

StillingU13 Drenge 8-mands 3 (10) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Gilleleje FK 1 1 0 0 3
2 Ølstykke FC 1 1 0 0 3
3 Ålholm IF 1 1 0 0 3
4 Melby-Liseleje IF 1 0 1 0 1
5 Store Lyngby IF 1 0 1 0 1
6 FFB 0 0 0 0 0
7 Jyllinge FC 0 0 0 0 0
8 Slangerup & Omegn IF 1 0 0 1 0
9 FC Hornsherred 1 0 0 1 0
10 Helsinge Fodbold 1 0 0 1 0