Menu

U12 Drenge - årg. 2009

Velkommen til U12 drenges side.

Løber du rundt med en lille Messi eller Ronaldo i maven og kunne du tænke dig at prøve at spille fodbold sammen med os,
så har du her muligheden for at spille sammen med en masse andre drenge.

VI STARTER 4 august

og træner tirsdag og torsdag kl. 17:00 – 18:30

 Vi er 21 fodboldglade drenge 
En typisk træning ser således ud:

  • Opvarmning med bold (tæmninger, vendinger, hurtige fødder med bold)
  • 2-3 pasningsøvelser (hver 2-3 gang med afslutninger på mål indlagt)
  • Posestions spil f.eks. 4x4 med 4 bander, 3x3 med 1 joker, 6x6 med 2 joker,
  • Afsluttende spil til 2 mål, hvor vi lægger begrænsninger ind, f.eks. max 2 berøringer, vi skal spille nærmeste mand, deler banen i 8 zoner og må ikke spille over 2 zoner os

Hvad gør man så hvis man vil starte til fodbold ?

I første omgang ikke meget andet end at møde op til et træningspas og deltage.
Her vil du finde ud af om fodbold er noget for dig og hvis vi er så heldige så skal du melde dig ind i klubben og du vil være en del af truppen.
Det eneste krav vi har er,  at du skal være født i 2009.
Ved spørgsmål er du velkommen til at kontakte holdleder Marie Kronquist eller træner Jesper Leon og få en snak.
Vi glæder os til at spille med dig.
OBS..... Hvis der er ændringer i træningstider eller aflysninger vil det fremgå "Træningstider"..

U 12 række 3U12 Drenge 3 8-mands (09) Efterår • Pulje 2

August 2020

Helsinge Fodbold
15. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Helsinge Stadion

Frederikssund FB

Hundested IK
18. aug
Kl. 19.00
Ude
Hundested Stadion

Helsinge Fodbold

Helsinge Fodbold
29. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Helsinge Stadion

Slagslunde-Ganløse IF
September 2020

Ølstykke FC
6. sep
Kl. 11.00
Ude
Ølstykke Stadion

Helsinge Fodbold

Helsinge Fodbold
12. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Helsinge Stadion

IS Skævinge

Frederikssund FB
15. sep
Kl. 18.00
Ude
Frederikssund Stadion

Helsinge Fodbold

Helsinge Fodbold
25. sep
Kl. 17.30
Hjemme
Helsinge Stadion

Hundested IK
Oktober 2020

Slagslunde-Ganløse IF
3. okt
Kl. 12.00
Ude
Gryden kunstgræs

Helsinge Fodbold

Helsinge Fodbold
10. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Helsinge Stadion

Ølstykke FC

IS Skævinge
24. okt
Kl. 10.00
Ude
Baunehøj Stadion

Helsinge Fodbold

U 12 række 4U12 Drenge 4 8-mands (09) Efterår • Pulje 1

August 2020

Helsinge Fodbold
13. aug
Kl. 18.00
Hjemme
Helsinge Stadion

Melby-Liseleje IF

Lynge-Uggeløse IF
23. aug
Kl. 10.00
Ude
Lyngehallen

Helsinge Fodbold

Helsinge Fodbold
27. aug
Kl. 18.00
Hjemme
Helsinge Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub
September 2020

FC Hornsherred
2. sep
Kl. 18.00
Ude
Møllegårdhallen

Helsinge Fodbold

Helsinge Fodbold
12. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Helsinge Stadion

Kr. Værløse IF

Allerød Fodbold Klub
19. sep
Kl. 10.00
Ude
Allerød Idrætspark

Helsinge Fodbold

Helsinge Fodbold
25. sep
Kl. 19.00
Hjemme
Helsinge Stadion

Hundested IK
Oktober 2020

Stenløse BK
7. okt
Kl. 17.15
Ude
Stenløse Stadion

Helsinge Fodbold

U 12 række 3U12 Drenge 3 8-mands (09) Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Frederikssund FB 0 0 0 0 0
2 Helsinge Fodbold 0 0 0 0 0
3 Hundested IK 0 0 0 0 0
4 IS Skævinge 0 0 0 0 0
5 Slagslunde-Ganløse IF 0 0 0 0 0
6 Ølstykke FC 0 0 0 0 0

U12 række 4U12 Drenge 4 8-mands (09) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Allerød Fodbold Klub 0 0 0 0 0
2 FC Hornsherred 0 0 0 0 0
3 Frederiksværk Fodbold Klub 0 0 0 0 0
4 Helsinge Fodbold 0 0 0 0 0
5 Hundested IK 0 0 0 0 0
6 Kr. Værløse IF 0 0 0 0 0
7 Lynge-Uggeløse IF 0 0 0 0 0
8 Melby-Liseleje IF 0 0 0 0 0
9 Stenløse BK 0 0 0 0 0