Menu
NYHED 17. december kl. 10:04
Fodboldskole 2023 i Helsinge. Fodboldskole 2023 i Helsinge.
NYHED
07. december kl. 17:01 Juletræsidyl
NYHED
07. november kl. 22:02 Generalforsamling i Helsinge Fodbold (1)
NYHED
10. oktober kl. 10:04 U9 drenge stævne i Helsinge.
NYHED
16. september kl. 18:59 Målmandstræning
KAMP PROGRAM
Februar 2023
5.
søndag
09.00
Helsinge Fodbold
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge 3 (14) 5M Stævne VinterBOLD uge 4-5-9 • Pulje 1
Helsinge Stadion
Bane 3A / kunst (8:8)
FC Holte (1)
Helsinge Stadion
Bane 3A / kunst (8:8)
5.
søndag
09.00
Helsinge Fodbold (1)
3 - 0
Kvinder
U13
U13 Pige B Futsal Mellemrunde (10) • Pulje 1
Karlslunde-hallerne
Ringsted Pigefodbold
Karlslunde-hallerne
5.
søndag
09.20
B93 (1)
1 - 0
Kvinder
U13
U13 Pige B Futsal Mellemrunde (10) • Pulje 3
Karlslunde-hallerne
Helsinge Fodbold (2)
Karlslunde-hallerne
5.
søndag
09.30
Ålholm IF (2)
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge 3 (14) 5M Stævne VinterBOLD uge 4-5-9 • Pulje 1
Helsinge Stadion
Bane 3A / kunst (8:8)
Helsinge Fodbold
Helsinge Stadion
Bane 3A / kunst (8:8)
5.
søndag
09.50
Havdrup Fodbold
0 - 4
Kvinder
U13
U13 Pige B Futsal Mellemrunde (10) • Pulje 1
Karlslunde-hallerne
Helsinge Fodbold (1)
Karlslunde-hallerne
5.
søndag
10.00
Fredensborg BI (1)
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge 3 (14) 5M Stævne VinterBOLD uge 4-5-9 • Pulje 1
Helsinge Stadion
Bane 3A / kunst (8:8)
Helsinge Fodbold
Helsinge Stadion
Bane 3A / kunst (8:8)
5.
søndag
10.10
Helsinge Fodbold (2)
UHT
Kvinder
U13
U13 Pige B Futsal Mellemrunde (10) • Pulje 3
Karlslunde-hallerne
Hundested IK
Karlslunde-hallerne
5.
søndag
10.30
GVI
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge 3 (15) 5M Stævne VinterBOLD uge 4-5-9 • Pulje 1
Helsinge Stadion
Bane 3A / kunst (8:8)
Helsinge Fodbold
Helsinge Stadion
Bane 3A / kunst (8:8)
5.
søndag
10.30
Helsinge Fodbold (1)
2 - 0
Kvinder
U13
U13 Pige B Futsal Mellemrunde (10) • Pulje 1
Karlslunde-hallerne
B93 (2)
Karlslunde-hallerne
5.
søndag
11.00
Gilleleje FK
-
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (10) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Nellerupgård Stadion
Helsinge Fodbold
Nellerupgård Stadion
5.
søndag
11.00
Helsinge Fodbold
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge 3 (15) 5M Stævne VinterBOLD uge 4-5-9 • Pulje 1
Helsinge Stadion
Bane 3B / kunst (8:8)
IF Bytoften
Helsinge Stadion
Bane 3B / kunst (8:8)
5.
søndag
11.00
Ølstykke FC
0 - 1
Kvinder
U13
U13 Pige B Futsal Mellemrunde (10) • Pulje 3
Karlslunde-hallerne
Helsinge Fodbold (2)
Karlslunde-hallerne
5.
søndag
11.30
FC Holte
Hal 5 rum 3
-
Herrer
U8
U8 Drenge 3 (15) 5M Stævne VinterBOLD uge 4-5-9 • Pulje 1
Helsinge Stadion
Bane 3B / kunst (8:8)
Helsinge Fodbold
Hal 5rum 4
Helsinge Stadion
Bane 3B / kunst (8:8)
5.
søndag
11.30
Helsinge Fodbold (2)
UHT
Kvinder
U13
U13 Pige B Futsal Mellemrunde (10) • Pulje 3
Karlslunde-hallerne
HIK
Karlslunde-hallerne
5.
søndag
12.15
Helsinge Fodbold
Hal 5 rum 3
-
Kvinder
U13
U13 Piger 3 (10) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3B / kunst (8:8)
Virum-Sorgenfri BK
Hal 5rum 4
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3B / kunst (8:8)
5.
søndag
14.00
Helsinge Fodbold
Hal 5 rum 3
-
Herrer
U13
U13 Drenge 1-2 (10) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3B / kunst (8:8)
Slagslunde-Ganløse IF
Hal 5rum 4
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3B / kunst (8:8)
5.
søndag
14.00
Helsinge Fodbold
Hal 5 rum 1
-
Kvinder
Senior
Kvindesenior 7M/8M VinterBOLD • Pulje 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3A / kunst (8:8)
Taastrup FC
Hal 5 rum 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3A / kunst (8:8)
8.
onsdag
20.15
Allerød Fodbold Klub
-
Kvinder
Senior
Kvindesenior 7M/8M VinterBOLD • Pulje 2
Lyngehallen Kunstgræs
Helsinge Fodbold
Lyngehallen Kunstgræs
10.
fredag
18.00
Slangerup & Omegn IF
-
Kvinder
U13
U13 Piger 3 (10) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Slangerup Stadion
Helsinge Fodbold
Slangerup Stadion
11.
lørdag
12.15
Helsinge Fodbold
Klubhus A
-
Herrer
Senior
Træningskamp Serie 2 • Pulje 1
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3 / kunst (11:11)
Stenløse BK
Hal 5 rum 1
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3 / kunst (11:11)
12.
søndag
10.30
LSF
-
Kvinder
U13
U13 Piger 1 (10) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Smørum Idrætscenter
Kunstgræs Bane 2 - Sektion C+D
Helsinge Fodbold
Smørum Idrætscenter
Kunstgræs Bane 2 - Sektion C+D
12.
søndag
11.00
Helsinge Fodbold
Hal 5 rum 1
-
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (10) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3A / kunst (8:8)
FFB
Hal 5 rum 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3A / kunst (8:8)
18.
lørdag
12.15
Helsinge Fodbold
Klubhus A
-
Herrer
Senior
Træningskamp Serie 2 • Pulje 1
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3 / kunst (11:11)
Bagsværd BK
Hal 5 rum 1
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3 / kunst (11:11)
18.
lørdag
14.00
Helsinge Fodbold
Hal 5 rum 3
-
Herrer
U19
U19 Drenge 1-2 (04-05) VinterBOLD • Pulje 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3 / kunst (11:11)
FIF, Hillerød
Hal 5rum 4
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3 / kunst (11:11)
20.
mandag
18.30
Helsinge Fodbold
Hal 5 rum 1
-
Kvinder
Senior
Kvindesenior 7M/8M VinterBOLD • Pulje 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3 / kunst (11:11)
Virum-Sorgenfri BK
Hal 5 rum 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3 / kunst (11:11)
22.
onsdag
19.15
Helsinge Fodbold
Hal 5 rum 1
-
Kvinder
U18
U18 Piger (05-06) VinterBOLD • P2
Helsinge Stadion
Bane 3 / kunst (11:11)
Amager Pigefodbold
Hal 5 rum 2
Helsinge Stadion
Bane 3 / kunst (11:11)
25.
lørdag
10.00
FC Hornsherred II
-
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (09) VinterBOLD • Pulje 3
Skibby Stadion Kunstgræs
Helsinge Fodbold
Skibby Stadion Kunstgræs
25.
lørdag
12.15
Helsinge Fodbold
Hal 5 rum 1
-
Herrer
U16
U16 Drenge 1-2 (07) VinterBOLD • Pulje 3
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3 / kunst (11:11)
Stenløse BK
Hal 5 rum 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3 / kunst (11:11)
25.
lørdag
13.00
B. 1973, Herlev
-
Herrer
Senior
Træningskamp Serie 2 • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
Helsinge Fodbold
Elverroad Kunstgræs
25.
lørdag
14.00
Helsinge Fodbold
-
Herrer
Senior
Træningskamp Serie 4 • Pulje 1
Helsinge Stadion Kunstgræs
Hellas
Helsinge Stadion Kunstgræs
26.
søndag
09.00
Helsinge Fodbold (2)
-
Herrer
U6
U6 dr (17) ½ banestævne Helsinge 26/2-2023 Medalje • Pulje 2
Helsinge-hallerne
Hillerød GI
Helsinge-hallerne
26.
søndag
09.20
Blistrup SI (2)
-
Herrer
U6
U6 dr (17) ½ banestævne Helsinge 26/2-2023 Medalje • Pulje 1
Helsinge-hallerne
Helsinge Fodbold (1)
Helsinge-hallerne
26.
søndag
09.30
Blistrup SI (1)
-
Herrer
U6
U6 dr (17) ½ banestævne Helsinge 26/2-2023 Medalje • Pulje 2
Helsinge-hallerne
Helsinge Fodbold (2)
Helsinge-hallerne
26.
søndag
09.50
Hillerød Fodbold (1)
-
Herrer
U6
U6 dr (17) ½ banestævne Helsinge 26/2-2023 Medalje • Pulje 2
Helsinge-hallerne
Helsinge Fodbold (2)
Helsinge-hallerne
26.
søndag
10.00
Allerød Fodbold Klub (2)
-
Herrer
U12
U12 Drenge 2 (11) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Allerød Idrætspark Kunstgræs
Helsinge Fodbold
Allerød Idrætspark Kunstgræs
26.
søndag
10.00
Helsinge Fodbold (1)
-
Herrer
U6
U6 dr (17) ½ banestævne Helsinge 26/2-2023 Medalje • Pulje 1
Helsinge-hallerne
IF Skjold Birkerød
Helsinge-hallerne
26.
søndag
10.30
Allerød Fodbold Klub (3)
-
Herrer
U6
U6 dr (17) ½ banestævne Helsinge 26/2-2023 Medalje • Pulje 2
Helsinge-hallerne
Helsinge Fodbold (2)
Helsinge-hallerne
26.
søndag
10.40
Lyngby Boldklub 1921 (2)
-
Herrer
U6
U6 dr (17) ½ banestævne Helsinge 26/2-2023 Medalje • Pulje 1
Helsinge-hallerne
Helsinge Fodbold (1)
Helsinge-hallerne
26.
søndag
11.00
Helsinge Fodbold
Hal 5 rum 1
-
Kvinder
U13
U13 Piger 3 (10) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3A / kunst (8:8)
Snekkersten IF
Hal 5 rum 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3A / kunst (8:8)
26.
søndag
11.00
Allerød Fodbold Klub (2)
-
Herrer
U6
U6 dr (17) ½ banestævne Helsinge 26/2-2023 Medalje • Pulje 1
Helsinge-hallerne
Helsinge Fodbold (1)
Helsinge-hallerne
26.
søndag
12.15
Helsinge Fodbold
Hal 5 rum 3
-
Herrer
U13
U13 Drenge 1-2 (10) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3B / kunst (8:8)
Ålholm IF
Hal 5rum 4
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3B / kunst (8:8)
26.
søndag
12.15
Helsinge Fodbold
Hal 5 rum 1
-
Kvinder
U13
U13 Piger 1 (10) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3A / kunst (8:8)
FB
Hal 5 rum 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3A / kunst (8:8)
26.
søndag
12.30
Frederikssund FB
-
Herrer
U12
U12 Drenge 4 (11) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Frederikssund Stadion
Helsinge Fodbold
Frederikssund Stadion
26.
søndag
14.10
Bagsværd BK
-
Herrer
U9
U9 drenge C+D (14) Futsal Medaljestævne 26/02-23 • Pulje 1
Viby Sj. Idrætscenter
Helsinge Fodbold
Viby Sj. Idrætscenter
26.
søndag
14.40
Helsinge Fodbold
-
Herrer
U9
U9 drenge C+D (14) Futsal Medaljestævne 26/02-23 • Pulje 1
Viby Sj. Idrætscenter
Virum-Sorgenfri BK (2)
Viby Sj. Idrætscenter
26.
søndag
14.40
Helsinge Fodbold (2)
-
Herrer
U8
U8 dr (15) ½ banestævne Helsinge 26/2-2023 Medalje • Pulje 2
Helsinge-hallerne
Gladsaxe-Hero BK (1)
Helsinge-hallerne
26.
søndag
15.00
Værløse BK (1)
-
Herrer
U8
U8 dr (15) ½ banestævne Helsinge 26/2-2023 Medalje • Pulje 2
Helsinge-hallerne
Helsinge Fodbold (2)
Helsinge-hallerne
26.
søndag
15.10
Helsinge Fodbold
-
Herrer
U9
U9 drenge C+D (14) Futsal Medaljestævne 26/02-23 • Pulje 1
Viby Sj. Idrætscenter
Stenløse BK
Viby Sj. Idrætscenter
26.
søndag
15.30
Grantoften IF
-
Herrer
U9
U9 drenge C+D (14) Futsal Medaljestævne 26/02-23 • Pulje 1
Viby Sj. Idrætscenter
Helsinge Fodbold
Viby Sj. Idrætscenter
26.
søndag
15.40
Helsinge Fodbold (1)
-
Herrer
U8
U8 dr (15) ½ banestævne Helsinge 26/2-2023 Medalje • Pulje 1
Helsinge-hallerne
Hillerød GI (2)
Helsinge-hallerne
26.
søndag
15.40
IF Skjold Birkerød (1)
-
Herrer
U8
U8 dr (15) ½ banestævne Helsinge 26/2-2023 Medalje • Pulje 2
Helsinge-hallerne
Helsinge Fodbold (2)
Helsinge-hallerne
26.
søndag
16.00
Helsinge Fodbold (2)
-
Herrer
U8
U8 dr (15) ½ banestævne Helsinge 26/2-2023 Medalje • Pulje 2
Helsinge-hallerne
Hillerød GI (1)
Helsinge-hallerne
26.
søndag
16.10
IF Skjold Birkerød (2)
-
Herrer
U8
U8 dr (15) ½ banestævne Helsinge 26/2-2023 Medalje • Pulje 1
Helsinge-hallerne
Helsinge Fodbold (1)
Helsinge-hallerne
26.
søndag
16.30
Helsinge Fodbold (3)
-
Herrer
U8
U8 dr (15) ½ banestævne Helsinge 26/2-2023 Medalje • Pulje 3
Helsinge-hallerne
Værløse BK (2)
Helsinge-hallerne
26.
søndag
16.40
Hundested IK
-
Herrer
U8
U8 dr (15) ½ banestævne Helsinge 26/2-2023 Medalje • Pulje 3
Helsinge-hallerne
Helsinge Fodbold (3)
Helsinge-hallerne
26.
søndag
16.50
Helsinge Fodbold (1)
-
Herrer
U8
U8 dr (15) ½ banestævne Helsinge 26/2-2023 Medalje • Pulje 1
Helsinge-hallerne
Gladsaxe-Hero BK (2)
Helsinge-hallerne
26.
søndag
17.10
BSF (2)
-
Herrer
U8
U8 dr (15) ½ banestævne Helsinge 26/2-2023 Medalje • Pulje 3
Helsinge-hallerne
Helsinge Fodbold (3)
Helsinge-hallerne
26.
søndag
17.30
BSF (1)
-
Herrer
U8
U8 dr (15) ½ banestævne Helsinge 26/2-2023 Medalje • Pulje 1
Helsinge-hallerne
Helsinge Fodbold (1)
Helsinge-hallerne
Marts 2023
3.
fredag
17.30
Helsinge Fodbold
Hal 5 rum 1
UHT
Herrer
U17
U17 Drenge 3-4 (06) VinterBOLD • Pulje 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3 / kunst (11:11)
Snekkersten IF
Hal 5 rum 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3 / kunst (11:11)
3.
fredag
18.00
FIF, Hillerød
Hal 5 rum 3
-
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (10) 8M VinterBOLD • Pulje 4
FIF-Stadion Kunstgræs
Bane 3A / kunst (8:8)
Helsinge Fodbold
Hal 5rum 4
FIF-Stadion Kunstgræs
Bane 3A / kunst (8:8)
3.
fredag
19.00
Helsinge Fodbold
Hal 5 rum 3
-
Kvinder
Senior
Kvindesenior 7M/8M VinterBOLD • Pulje 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3 / kunst (11:11)
Nivå-Kokkedal FK
Hal 5rum 4
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3 / kunst (11:11)
4.
lørdag
09.10
Helsinge Fodbold
-
Herrer
U13
U13 drenge (10) håndboldmål B Finals • Pulje 1
Roskilde Kongres- og Idrætscenter HAL C2
Gevninge IF
Roskilde Kongres- og Idrætscenter HAL C2
4.
lørdag
09.10
Helsinge Fodbold
-
Herrer
U13
U13 drenge (10) håndboldmål C Finals • Pulje 1
Roskilde Kongres- og Idrætscenter HAL C1
Ålholm IF
Roskilde Kongres- og Idrætscenter HAL C1
4.
lørdag
09.30
Karlslunde IF (2)
-
Herrer
U13
U13 drenge (10) håndboldmål B Finals • Pulje 1
Roskilde Kongres- og Idrætscenter HAL C2
Helsinge Fodbold
Roskilde Kongres- og Idrætscenter HAL C2
4.
lørdag
09.30
Rødvig G&I (2)
-
Herrer
U13
U13 drenge (10) håndboldmål C Finals • Pulje 1
Roskilde Kongres- og Idrætscenter HAL C1
Helsinge Fodbold
Roskilde Kongres- og Idrætscenter HAL C1
4.
lørdag
09.50
Karlslunde IF (1)
-
Herrer
U13
U13 drenge (10) håndboldmål B Finals • Pulje 1
Roskilde Kongres- og Idrætscenter HAL C2
Helsinge Fodbold
Roskilde Kongres- og Idrætscenter HAL C2
4.
lørdag
09.50
Rødvig G&I (1)
-
Herrer
U13
U13 drenge (10) håndboldmål C Finals • Pulje 1
Roskilde Kongres- og Idrætscenter HAL C1
Helsinge Fodbold
Roskilde Kongres- og Idrætscenter HAL C1
4.
lørdag
10.00
Helsinge Fodbold
Hal 5 rum 1
-
Herrer
U11
U11 Drenge 4 (12) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3A / kunst (8:8)
Nødebo IF
Hal 5 rum 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3A / kunst (8:8)
4.
lørdag
10.20
Helsinge Fodbold
-
Herrer
U13
U13 drenge (10) håndboldmål B Finals • Pulje 1
Roskilde Kongres- og Idrætscenter HAL C2
Allerød Fodbold Klub
Roskilde Kongres- og Idrætscenter HAL C2
4.
lørdag
10.20
Helsinge Fodbold
-
Herrer
U13
U13 drenge (10) håndboldmål C Finals • Pulje 1
Roskilde Kongres- og Idrætscenter HAL C1
Herlufsholm GF
Roskilde Kongres- og Idrætscenter HAL C1
4.
lørdag
11.00
Helsinge Fodbold
Hal 5 rum 3
-
Herrer
U12
U12 Drenge 2 (11) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3B / kunst (8:8)
IF Bytoften
Hal 5rum 4
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3B / kunst (8:8)
4.
lørdag
12.15
Helsinge Fodbold
Klubhus A
-
Herrer
Senior
Træningskamp Serie 2 • Pulje 1
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3 / kunst (11:11)
Melby-Liseleje IF
Hal 5 rum 1
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3 / kunst (11:11)