Menu

SPONSOR

DET NYE
HELSINGE FODBOLD
har vision & ambitioner

og derfor har klubben brug for al del støtte som vi kan få.
- o -

DU kan være med og gøre en forskel - se nedefor alle de forskellige muligheder vi har lavet til dig uanset om du er erhvervsdrivende i Helsinge og omegn eller er du privat person som bare gerne vil med på Helsinge Fodbold fremtidsrejse.

Helsinge Fodbold har i de kommende sæsoner
fokus på følgende:

Pigefodbold
Social ansvar med b.la. initiativet ”The Fighters”
Udvikling af egne rækker
Større ambitioner for seniortruppen
Fællesskab på tværs af årgange
Netværk for byen

Se de mange muligheder for at bidrage og være en del af klubben HER
og findes den rigtige løsning for dig ikke lige her er du velkommen til at tage dialogen - så finder vi den rigtige løsning for dig og din virksomhed.

NYHED 07. november kl. 22:02
Generalforsamling i Helsinge Fodbold (1)
NYHED
10. oktober kl. 10:04 U9 drenge stævne i Helsinge.
NYHED
16. september kl. 18:59 Målmandstræning
NYHED
25. juli kl. 12:06 Fodboldskole 2022.
NYHED
26. juni kl. 12:57 U14 sølvmedaljer ved SM
KAMP PROGRAM
December 2022
5.
mandag
19.00
Hornbæk IF
livescore
2 - 1
Herrer
M+32
Old Boys-LP • Øst
Pedella Park Kunstgræs
Helsinge Fodbold
Pedella Park Kunstgræs
9.
fredag
19.00
Helsinge Fodbold
Hal 5 rum 1
-
Herrer
U19
U19 Drenge 1-2 (04-05) VinterBOLD • Pulje 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3 / kunst (11:11)
Melby-Liseleje IF
Hal 5 rum 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3 / kunst (11:11)
10.
lørdag
11.00
Værløse BK
Omk 3
-
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (09) VinterBOLD • Pulje 3
Værløse Stadion
Kunststofbane
Helsinge Fodbold
Omk 10
Værløse Stadion
Kunststofbane
10.
lørdag
11.00
Helsinge Fodbold
-
Herrer
U5
U5 dr (18) ½ banestævne Lyngehallen 10/12 • Pulje 1
Lyngehallen
Vallensbæk IF
Lyngehallen
10.
lørdag
11.09
Farum BK
-
Herrer
U5
U5 dr (18) ½ banestævne Lyngehallen 10/12 • Pulje 1
Lyngehallen
Helsinge Fodbold
Lyngehallen
10.
lørdag
11.27
Vallensbæk IF
-
Herrer
U5
U5 dr (18) ½ banestævne Lyngehallen 10/12 • Pulje 1
Lyngehallen
Helsinge Fodbold
Lyngehallen
10.
lørdag
11.36
Helsinge Fodbold
-
Herrer
U5
U5 dr (18) ½ banestævne Lyngehallen 10/12 • Pulje 1
Lyngehallen
Farum BK
Lyngehallen
10.
lørdag
12.03
Helsinge Fodbold (2)
-
Herrer
U6
U6 dr (17) ½ banestævne Lyngehallen 10/12 • Pulje 2
Lyngehallen
Vallensbæk IF (2)
Lyngehallen
10.
lørdag
12.15
Helsinge Fodbold
Hal 5 rum 3
-
Herrer
U12
U12 Drenge 4 (11) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3A / kunst (8:8)
Hillerød Fodbold
Hal 5 rum 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3A / kunst (8:8)
10.
lørdag
12.21
Blistrup SI (1)
-
Herrer
U6
U6 dr (17) ½ banestævne Lyngehallen 10/12 • Pulje 2
Lyngehallen
Helsinge Fodbold (2)
Lyngehallen
10.
lørdag
12.39
Lyngby Boldklub 1921 (2)
-
Herrer
U6
U6 dr (17) ½ banestævne Lyngehallen 10/12 • Pulje 2
Lyngehallen
Helsinge Fodbold (2)
Lyngehallen
10.
lørdag
13.06
Helsinge Fodbold (2)
-
Herrer
U6
U6 dr (17) ½ banestævne Lyngehallen 10/12 • Pulje 2
Lyngehallen
IS Skævinge
Lyngehallen
10.
lørdag
13.24
Vallensbæk IF (1)
-
Herrer
U6
U6 dr (17) ½ banestævne Lyngehallen 10/12 • Pulje 3
Lyngehallen
Helsinge Fodbold (1)
Lyngehallen
10.
lørdag
13.24
Helsinge Fodbold
-
Herrer
U7
U7 dr (16) ½ banestævne Lyngehallen 10/12 • Pulje 1
Lyngehallen
B. 82, Virum (2)
Lyngehallen
10.
lørdag
13.51
Helsinge Fodbold (1)
-
Herrer
U6
U6 dr (17) ½ banestævne Lyngehallen 10/12 • Pulje 3
Lyngehallen
Farum BK (2)
Lyngehallen
10.
lørdag
13.51
Orient GI
-
Herrer
U7
U7 dr (16) ½ banestævne Lyngehallen 10/12 • Pulje 1
Lyngehallen
Helsinge Fodbold
Lyngehallen
10.
lørdag
14.18
Ejby IF 1968 (1)
-
Herrer
U6
U6 dr (17) ½ banestævne Lyngehallen 10/12 • Pulje 3
Lyngehallen
Helsinge Fodbold (1)
Lyngehallen
10.
lørdag
14.27
Helsinge Fodbold
-
Herrer
U7
U7 dr (16) ½ banestævne Lyngehallen 10/12 • Pulje 1
Lyngehallen
BSF (2)
Lyngehallen
10.
lørdag
15.03
Ejby IF 1968 (2)
-
Herrer
U7
U7 dr (16) ½ banestævne Lyngehallen 10/12 • Pulje 1
Lyngehallen
Helsinge Fodbold
Lyngehallen
11.
søndag
09.00
Ålholm IF (1)
-
Herrer
U9
U9 Drenge 3 (14) 5M Stævne VinterBOLD 45-47-49 • Pulje 1
Hillerød Stadion Kunstgræs
Helsinge Fodbold
Hillerød Stadion Kunstgræs
11.
søndag
09.00
Helsinge Fodbold
Hal 5 rum 1
-
Herrer
U8
U8 Drenge 3 (15) 5M Stævne VinterBOLD 45-47-49 • Pulje 1
Helsinge Stadion
Bane 3A / kunst (8:8)
IF Bytoften
Hal 5 rum 2
Helsinge Stadion
Bane 3A / kunst (8:8)
11.
søndag
09.30
Helsinge Fodbold
-
Herrer
U9
U9 Drenge 3 (14) 5M Stævne VinterBOLD 45-47-49 • Pulje 1
Hillerød Stadion Kunstgræs
Frem Hellebæk
Hillerød Stadion Kunstgræs
11.
søndag
09.30
Lyngby Boldklub 1921
Hal 5 rum 3
-
Herrer
U8
U8 Drenge 3 (15) 5M Stævne VinterBOLD 45-47-49 • Pulje 1
Helsinge Stadion
Bane 3B / kunst (8:8)
Helsinge Fodbold
Hal 5rum 4
Helsinge Stadion
Bane 3B / kunst (8:8)
11.
søndag
10.00
Helsinge Fodbold
-
Herrer
U9
U9 Drenge 3 (14) 5M Stævne VinterBOLD 45-47-49 • Pulje 1
Hillerød Stadion Kunstgræs
Brede IF
Hillerød Stadion Kunstgræs
11.
søndag
10.00
Helsinge Fodbold
Hal 5 rum 1
-
Herrer
U8
U8 Drenge 3 (15) 5M Stævne VinterBOLD 45-47-49 • Pulje 1
Helsinge Stadion
Bane 3A / kunst (8:8)
Hørsholm-Usserød IK
Hal 5 rum 2
Helsinge Stadion
Bane 3A / kunst (8:8)
11.
søndag
11.00
Helsinge Fodbold
Hal 5 rum 1
-
Kvinder
U13
U13 Piger 1 (10) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3A / kunst (8:8)
FA 2000
Hal 5 rum 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3A / kunst (8:8)
11.
søndag
11.00
Helsinge Fodbold
Hal 5 rum 3
-
Kvinder
U13
U13 Piger 3 (10) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3B / kunst (8:8)
TG80/HTI
Hal 5rum 4
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3B / kunst (8:8)
11.
søndag
11.40
Helsinge Fodbold
-
Herrer
Senior
Indendørs Herresenior - Håndboldmål • Pulje 1
Ramløsehallen
Hørsholm-Usserød IK
Ramløsehallen
11.
søndag
12.10
Ramløse IF (2)
-
Herrer
Senior
Indendørs Herresenior - Håndboldmål • Pulje 1
Ramløsehallen
Helsinge Fodbold
Ramløsehallen
11.
søndag
12.30
Frederikssund IK
-
Herrer
U12
U12 Drenge 2 (11) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Frederikssund Stadion
Helsinge Fodbold
Frederikssund Stadion
11.
søndag
12.40
Helsinge Fodbold
-
Herrer
Senior
Indendørs Herresenior - Håndboldmål • Pulje 1
Ramløsehallen
BSF
Ramløsehallen
11.
søndag
13.10
Allerød Fodbold Klub
-
Herrer
Senior
Indendørs Herresenior - Håndboldmål • Pulje 1
Ramløsehallen
Helsinge Fodbold
Ramløsehallen
11.
søndag
14.00
Helsinge Fodbold
Hal 5 rum 1
-
Kvinder
U18
U18 Piger (05-06) VinterBOLD • P2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3 / kunst (11:11)
HIK
Hal 5 rum 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3 / kunst (11:11)
15.
torsdag
19.30
Hornbæk IF
-
Kvinder
Senior
Kvindesenior 7M/8M VinterBOLD • Pulje 2
Pedella Park Kunstgræs
Helsinge Fodbold
Pedella Park Kunstgræs
17.
lørdag
09.00
FC Rudersdal
-
Herrer
U8
U8 dr. (15) beg. Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 4
Tune Hallen
Helsinge Fodbold (1)
Tune Hallen
17.
lørdag
09.30
Helsinge Fodbold (1)
-
Herrer
U8
U8 dr. (15) beg. Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 4
Tune Hallen
Espergærde IF
Tune Hallen
17.
lørdag
10.00
Virum-Sorgenfri BK
-
Herrer
U8
U8 dr. (15) beg. Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 4
Tune Hallen
Helsinge Fodbold (1)
Tune Hallen
17.
lørdag
10.30
Helsinge Fodbold (1)
-
Herrer
U8
U8 dr. (15) beg. Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 4
Tune Hallen
BK Friheden (2)
Tune Hallen
17.
lørdag
10.50
Esrum IF (1)
-
Herrer
U8
U8 dr. (15) beg. Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 5
Tune Hallen
Helsinge Fodbold (2)
Tune Hallen
17.
lørdag
11.00
Helsinge Fodbold
Hal 5 rum 1
-
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (09) VinterBOLD • Pulje 3
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3 / kunst (11:11)
Allerød Fodbold Klub
Hal 5 rum 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3 / kunst (11:11)
17.
lørdag
11.00
Allerød Fodbold Klub
-
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (10) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Blovstrød Idrætsanlæg Kunstgræs
Helsinge Fodbold
Blovstrød Idrætsanlæg Kunstgræs
17.
lørdag
11.20
Helsinge Fodbold (2)
-
Herrer
U8
U8 dr. (15) beg. Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 5
Tune Hallen
Gladsaxe-Hero BK
Tune Hallen
17.
lørdag
11.50
Helsinge Fodbold (2)
-
Herrer
U8
U8 dr. (15) beg. Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 5
Tune Hallen
Esrum IF (2)
Tune Hallen
17.
lørdag
12.10
Frederiksværk Fodbold Klub
-
Herrer
U8
U8 dr. (15) beg. Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 5
Tune Hallen
Helsinge Fodbold (2)
Tune Hallen
17.
lørdag
12.15
Helsinge Fodbold
Hal 5 rum 3
-
Herrer
U16
U16 Drenge 1-2 (07) VinterBOLD • Pulje 3
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3 / kunst (11:11)
Humlebæk BK
Hal 5rum 4
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3 / kunst (11:11)
17.
lørdag
12.30
Nivå-Kokkedal FK
-
Herrer
U8
U8 drenge (15) 3 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 4
Tune Hallen
Helsinge Fodbold (1)
Tune Hallen
17.
lørdag
13.00
Helsinge Fodbold (1)
-
Herrer
U8
U8 drenge (15) 3 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 4
Tune Hallen
Værløse BK (2)
Tune Hallen
17.
lørdag
13.30
Helsinge Fodbold (1)
-
Herrer
U8
U8 drenge (15) 3 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 4
Tune Hallen
Espergærde IF
Tune Hallen
17.
lørdag
13.50
Hillerød Fodbold
-
Herrer
U8
U8 drenge (15) 3 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 4
Tune Hallen
Helsinge Fodbold (1)
Tune Hallen
18.
søndag
09.00
Bagsværd BK
-
Kvinder
U13
U13 Pige Futsal B (10) • Pulje 1
Bjørnehøjhallen
Helsinge Fodbold (1)
Bjørnehøjhallen
18.
søndag
09.00
Helsinge Fodbold (2)
-
Kvinder
U13
U13 Pige Futsal B (10) • Pulje 2
Blovstrød idrætsanlæg
Ølstykke FC
Blovstrød idrætsanlæg
18.
søndag
09.20
Helsinge Fodbold (1)
-
Kvinder
U13
U13 Pige Futsal B (10) • Pulje 1
Bjørnehøjhallen
B93 (2)
Bjørnehøjhallen
18.
søndag
09.30
Snekkersten IF
Omklædning 8
-
Herrer
U11
U11 Drenge 4 (12) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Snekkersten Idrætscenter Kunstgræs
Bane 6 B(kunstgræs)
Helsinge Fodbold
Omklædning 1
Snekkersten Idrætscenter Kunstgræs
Bane 6 B(kunstgræs)
18.
søndag
09.30
B. 73, Slagelse (2)
-
Kvinder
U13
U13 Pige Futsal B (10) • Pulje 2
Blovstrød idrætsanlæg
Helsinge Fodbold (2)
Blovstrød idrætsanlæg
18.
søndag
09.50
Allerød Fodbold Klub
-
Kvinder
U13
U13 Pige Futsal B (10) • Pulje 1
Bjørnehøjhallen
Helsinge Fodbold (1)
Bjørnehøjhallen
18.
søndag
10.00
Helsinge Fodbold
Hal 5 rum 1
-
Herrer
U12
U12 Drenge 4 (11) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3A / kunst (8:8)
Allerød Fodbold Klub (4)
Hal 5 rum 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3A / kunst (8:8)
18.
søndag
10.00
Helsinge Fodbold (2)
-
Kvinder
U13
U13 Pige Futsal B (10) • Pulje 2
Blovstrød idrætsanlæg
Fremad Valby
Blovstrød idrætsanlæg
18.
søndag
10.10
Helsinge Fodbold (1)
-
Kvinder
U13
U13 Pige Futsal B (10) • Pulje 1
Bjørnehøjhallen
Hundested IK
Bjørnehøjhallen
18.
søndag
10.30
HIK
-
Kvinder
U13
U13 Pige Futsal B (10) • Pulje 2
Blovstrød idrætsanlæg
Helsinge Fodbold (2)
Blovstrød idrætsanlæg
18.
søndag
11.00
Helsinge Fodbold
Hal 5 rum 3
-
Herrer
U13
U13 Drenge 1-2 (10) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3A / kunst (8:8)
FC Holte
Hal 5rum 4
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3A / kunst (8:8)
18.
søndag
12.15
Helsinge Fodbold
Hal 5 rum 1
-
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (09) VinterBOLD • Pulje 3
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3 / kunst (11:11)
Farum BK
Hal 5 rum 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Bane 3 / kunst (11:11)

Banebooking

Uge
Dag
UGE 49
05. december 2022 - 12. december 2022
mandag 05. december 2022
Kl.
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Mandag
Ma
Tirsdag
Ti
Onsdag
On
Torsdag
To
Fredag
Fr
Lørdag
Søndag
Kl.
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22