Menu

U10 og U09 årgang 2012 og 2013

Velkommen til U10 og U09 årgang 2012 og 2013.

Vi har i år valgt at slå disse to årgange sammen, da det antalsmæssigt er fornuftigt.

Vi håber at vi med tiden får tilgang af spillere i disse årgange, så de udvikler sig så vi

med tiden kan få årgangene til at fungere selvstændigt med sit eget træner hold.

Mænd til at starte denne proces har Helsinge Fodbold ansat en af ​​​​klubbens erfarne trænere

Anker Rumle Jensen til denne opgave. Han har trænet ungdom i Helsinge Fodbold i en

årrække og glæder sig til denne nye udfordring. Rumle som han kaldes i daglig fortælling er også

aktiv på fodboldskolen i Helsinge Fodbold uge 30. 

 

Træningstider: Mandag og onsdag 18.00 - 19.00 bane 4

Opstart i uge: 33 (16-08-2021)

 

Så er du dreng eller pige og født i år 2012 eller 2013 så kom og mød op - det bliver sjovt.

Drenge 12 og 13 Trænere & Ledere

Træner
profilepic
Anker Rumle Jensen

KampprogramVinterBold U10 Drenge 3 (12) 5v5 • Pulje 3

November 2021

Ølstykke FC 3
Spillet
Ude
Ølstykke Stadion Kunstgræs

Helsinge Fodbold

Måløv-Ganløse
Spillet
Ude
Ølstykke Stadion Kunstgræs

Helsinge Fodbold

Kr. Værløse IF
Spillet
Ude
Ølstykke Stadion Kunstgræs

Helsinge Fodbold

Allerød Fodbold Klub 2
Spillet
Ude
Helsinge Stadion Kunstgræs

Helsinge Fodbold

Hundested IK
Spillet
Ude
Helsinge Stadion Kunstgræs

Helsinge Fodbold

Hareskov IF 2
Spillet
Ude
Helsinge Stadion Kunstgræs

Helsinge Fodbold
December 2021

IF Skjold Birkerød 1
Spillet
Ude
Birkerød Stadion

Helsinge Fodbold

Hareskov IF 2
Spillet
Ude
Birkerød Stadion

Helsinge Fodbold

Ølstykke FC 2
Spillet
Ude
Birkerød Stadion

Helsinge Fodbold
Januar 2022

LSF 2
30. jan
Kl. 11.30
Ude
Rudegård Stadion

Helsinge Fodbold

Måløv-Ganløse
30. jan
Kl. 11.55
Ude
Rudegård Stadion

Helsinge Fodbold

FC Holte 3
30. jan
Kl. 12.20
Ude
Rudegård Stadion

Helsinge Fodbold
Februar 2022

Ølstykke FC 3
6. feb
Kl. 10.00
Ude
Ølstykke Stadion Kunstgræs

Helsinge Fodbold

Måløv-Ganløse
6. feb
Kl. 10.25
Ude
Ølstykke Stadion Kunstgræs

Helsinge Fodbold

Slangerup & Omegn IF
6. feb
Kl. 10.50
Ude
Ølstykke Stadion Kunstgræs

Helsinge Fodbold
Marts 2022

LSF 2
6. mar
Kl. 10.00
Ude
Helsinge Stadion Kunstgræs

Helsinge Fodbold

Allerød Fodbold Klub 2
6. mar
Kl. 10.25
Ude
Helsinge Stadion Kunstgræs

Helsinge Fodbold

Ølstykke FC 3
6. mar
Kl. 10.50
Ude
Helsinge Stadion Kunstgræs

Helsinge Fodbold

IF Skjold Birkerød 1
27. mar
Kl. 10.00
Ude
Birkerød Stadion

Helsinge Fodbold

Ølstykke FC 2
27. mar
Kl. 10.25
Ude
Birkerød Stadion

Helsinge Fodbold

Kr. Værløse IF
27. mar
Kl. 10.50
Ude
Birkerød Stadion

Helsinge Fodbold