Menu

U12 Drenge - årg 2011

 

Velkommen til Helsinge fodbold U11 Drenge og Piger

 

Vi træner tirsdag og torsdag 17:00 - 18:30 på bane 7

Vi er 30 drenge og en pige som elsker fodbold

Vi har tilmeldt 2 x 8-mands hold

 

 ----

TRÆNEREN SIGER:

Det skal være sjovt at komme til træning og stævner, så derfor har vi fokus på godt kammeratskab og sammenhold.
Derudover er der fokus på udvikling af spillernes spilforståelse samt deres teknik med bolden, derfor vil størstedelen af ​​træningen komme til at foregå med bold.

----

 

Hvis du har yderligere spørgsmål, 
så er du velkommen til at kontakte mig

Sportslige hilsner

Træner

Martin Jensen   tlf. 9390 8060 

FØLG OS OGSÅ PÅ FACEBOOK @ HelsingeFodboldU11Årgang 2011

KampprogramU12 Drenge 2 8-mands (11) Efterår • Pulje 1

August 2022

Hørsholm-Usserød IK
5 - 1
livescore
Ude
Hørsholm Idrætspark

Helsinge Fodbold

Helsinge Fodbold
20. aug
Kl. 12.00
Hjemme
Helsinge Stadion

FC Holte

Hundested IK
27. aug
Kl. 10.00
Ude
Hundested Stadion

Helsinge Fodbold
September 2022

Helsinge Fodbold
4. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Helsinge Stadion

Allerød Fodbold Klub (2)

IF Skjold Birkerød
10. sep
Kl. 11.00
Ude
Birkerød Stadion

Helsinge Fodbold

Helsinge Fodbold
16. sep
Kl. 18.15
Hjemme
Helsinge Stadion

Helsingør IF Fodbold

Helsinge Fodbold
23. sep
Kl. 17.30
Hjemme
Helsinge Stadion

Snekkersten IF
Oktober 2022

Nivå-Kokkedal FK
2. okt
Kl. 10.00
Ude
Karsemosegård

Helsinge Fodbold

Helsinge Fodbold
9. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Helsinge Stadion

Espergærde IF

KampprogramU12 Drenge 4 8-mands (11) Efterår • Pulje 1

August 2022

Helsinge Fodbold
1 - 2
livescore
Hjemme
Helsinge Stadion

IF Skjold Birkerød

Allerød Fodbold Klub (3)
17. aug
Kl. 17.15
Ude
Allerød Idrætspark

Helsinge Fodbold

Helsinge Fodbold
25. aug
Kl. 18.00
Hjemme
Helsinge Stadion

Brødeskov IF
September 2022

Hillerød Fodbold
3. sep
Kl. 13.00
Ude
Hillerød Stadion

Helsinge Fodbold

Helsinge Fodbold
8. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Helsinge Stadion

Bagsværd BK

BFC Lundegården
17. sep
Kl. 11.15
Ude
Skovmarkskolen

Helsinge Fodbold

Farum BK
25. sep
Kl. 11.15
Ude
Farum Park

Helsinge Fodbold

Helsinge Fodbold
29. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Helsinge Stadion

Frederiksværk Fodbold Klub
Oktober 2022

Frederikssund FB
7. okt
Kl. 17.30
Ude
Frederikssund Stadion

Helsinge Fodbold

StillingU12 Drenge 2 8-mands (11) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Snekkersten IF 1 1 0 0 3
2 Hørsholm-Usserød IK 1 1 0 0 3
3 IF Skjold Birkerød 1 1 0 0 3
4 Allerød Fodbold Klub (2) 1 1 0 0 3
5 Nivå-Kokkedal FK 1 1 0 0 3
6 Helsingør IF Fodbold 1 0 0 1 0
7 Hundested IK 1 0 0 1 0
8 FC Holte 1 0 0 1 0
9 Espergærde IF 1 0 0 1 0
10 Helsinge Fodbold 1 0 0 1 0

StillingU12 Drenge 4 8-mands (11) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Allerød Fodbold Klub (3) 1 1 0 0 3
2 Bagsværd BK 1 1 0 0 3
3 Frederikssund FB 1 1 0 0 3
4 IF Skjold Birkerød 1 1 0 0 3
5 Farum BK 0 0 0 0 0
6 Hillerød Fodbold 0 0 0 0 0
7 Helsinge Fodbold 1 0 0 1 0
8 Frederiksværk Fodbold Klub 1 0 0 1 0
9 Brødeskov IF 1 0 0 1 0
10 BFC Lundegården 1 0 0 1 0

Næste kampU12 Drenge 2 8-mands (11) Efterår • Pulje 1

Hjemme mod
FC Holte
20. aug
Kl. 12.00
Helsinge Stadion
U12 Drenge 2 8-mands (11) Efterår - Pulje 1

Næste kampU12 Drenge 4 8-mands (11) Efterår • Pulje 1

Ude mod
Allerød Fodbold Klub (3)
17. aug
Kl. 17.15
Allerød Idrætspark
U12 Drenge 4 8-mands (11) Efterår - Pulje 1