Menu

U13 Drenge - årg. 2009

Velkommen til U13 drengeside.

Løber du rundt med en lille Messi eller Ronaldo i maven og kunne du tænke dig at prøve at spille fodbold sammen med os,
så har du hendes muligheden for at spille sammen med en masse andre drenge.

VI STARTER 6. april

og træner tirsdag og torsdag kl. 17:00 - 18:30

 Vi er 19 fodboldglade drenge 
En typisk træning ser således ud:

  • Opvarmning med bold (tæmninger, vendinger, hurtige fødder med bold)
  • 2-3 pasningsøvelser (hver 2-3 gang med afslutninger på mål indlagt)
  • Posestions spil f.eks. 4x4 med 4 bander, 3x3 med 1 joker, 6x6 med 2 joker,
  • Afsluttende spil til 2 mål, hvor vi lægger begrænsninger ind, f.eks. max 2 berøringer, vi skal spille nærmeste mand, deler banen i 8 zoner og må ikke spille over 2 zoner os

Hvad gør man så hvis man vil starte til fodbold?

Jeg første omgang ikke meget andet slutter ved møde op til et træningspas og deltage.
Her vil du finde ud af om fodbold er noget for dig og hvis vi er så heldige så skal du melde dig ind i klubben og du vil være en del af truppen.
Det eneste krav vi har, at du skal være født i 2009.
Ved spørgsmål er du velkommen til at kontakte holdleder  Marie Kronquist eller  træner  Jesper Leon  mob. 22 21 61 40 og få en snak.
Vi glæder os til at spille med dig.
OBS .... . Hvis der er ændringer i træningstider eller information vil det fremgå "Træningstider" ..

KampprogramU13 Drenge 8-mands 2 (09) Efterår • Pulje 1

August 2021

Hundested IK
11. aug
Kl. 19.00
Ude
Hundested Stadion

Helsinge Fodbold

Helsinge Fodbold
20. aug
Kl. 18.30
Hjemme
Helsinge Stadion

Jyllinge FC

Ølstykke FC
28. aug
Kl. 10.00
Ude
Ølstykke Stadion Kunstgræs

Helsinge Fodbold
September 2021

Helsinge Fodbold
1. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Helsinge Stadion

Farum BK

Hareskov IF
12. sep
Kl. 11.15
Ude
Birkevang

Helsinge Fodbold

Helsinge Fodbold
15. sep
Kl. 18.15
Hjemme
Helsinge Stadion

Hundested IK

Jyllinge FC
25. sep
Kl. 10.00
Ude
Spraglehøj Idrætsanlæg

Helsinge Fodbold

Helsinge Fodbold
29. sep
Kl. 18.30
Hjemme
Helsinge Stadion

Ølstykke FC
Oktober 2021

Farum BK
9. okt
Kl. 10.00
Ude
Farum Park

Helsinge Fodbold

Helsinge Fodbold
16. okt
Kl. 13.00
Hjemme
Helsinge Stadion

Hareskov IF

KampprogramU13 Drenge 8-mands 4 (09) Efterår • Pulje 1

August 2021

Helsinge Fodbold
15. aug
Kl. 11.15
Hjemme
Helsinge Stadion

Ølstykke FC

Fredensborg BI
20. aug
Kl. 18.00
Ude
Fredensborg Stadion

Helsinge Fodbold

Helsinge Fodbold
29. aug
Kl. 11.00
Hjemme
Helsinge Stadion

Brødeskov IF
September 2021

Hundested IK
5. sep
Kl. 13.00
Ude
Hundested Stadion

Helsinge Fodbold

Helsinge Fodbold
8. sep
Kl. 18.30
Hjemme
Helsinge Stadion

Ølsted IF

Frem Hellebæk
16. sep
Kl. 18.15
Ude
Nordkysthallen

Helsinge Fodbold

Allerød Fodbold Klub
22. sep
Kl. 17.30
Ude
Allerød Idrætspark

Helsinge Fodbold
Oktober 2021

Helsinge Fodbold
3. okt
Kl. 13.30
Hjemme
Helsinge Stadion

Nivå-Kokkedal FK

Frederikssund FB
6. okt
Kl. 17.30
Ude
Frederikssund Stadion

Helsinge Fodbold

StillingU13 Drenge 8-mands 2 (09) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Farum BK 0 0 0 0 0
2 Hareskov IF 0 0 0 0 0
3 Helsinge Fodbold 0 0 0 0 0
4 Hundested IK 0 0 0 0 0
5 Jyllinge FC 0 0 0 0 0
6 Ølstykke FC 0 0 0 0 0

StillingU13 Drenge 8-mands 4 (09) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Allerød Fodbold Klub 0 0 0 0 0
2 Brødeskov IF 0 0 0 0 0
3 Fredensborg BI 0 0 0 0 0
4 Frederikssund FB 0 0 0 0 0
5 Frem Hellebæk 0 0 0 0 0
6 Helsinge Fodbold 0 0 0 0 0
7 Hundested IK 0 0 0 0 0
8 Nivå-Kokkedal FK 0 0 0 0 0
9 Ølsted IF 0 0 0 0 0
10 Ølstykke FC 0 0 0 0 0

Drenge 09 Trænere & Ledere

træner
ingen img
Jesper Leon Rasmussen
Assistenttræner
ingen img
Philip Quaade Rasmussen
Assistenttræner
ingen img
Silas Raun
Holdleder
ingen img
Marie Kronquist